Indická kuchyně III. – V souladu s ročním obdobím

Další pokračování kurzu indické kuchyně opět s novými recepty a praktickou aplikací ájurvédských principů do života

Miluju indickou kuchyni a ayurvédské principy, které si našly nenahraditelné místo v mém životě. Praktikuji je již řadu let a spousta indických receptů v mé kuchyni naprosto zdomácněla.

Roční období na nás má silný vliv a je opravdu výhodné  negativní vlivy těchto změn zmírňovat prozíravými úpravami ve stravování a životním stylu. Na tomto kurzu si ukážeme a vysvětlíme, jak na to!

Kurz je koncipovaný jak pro nováčky, tak pokročilé. Budeme volně navazovat na kurz Indické kuchyně I a II. Vařit budeme opět úplně nové recepty, které si věřím opět zamilujete. Tentokrát se zaměříme na jednotlivé dóši během roku a jejich hlubší pochopení. Váta dominuje podzimu a zimě, kapha jaru a pitta létu.

Prakticky si ukážeme, jak se na ně připravit, jak čelit jejich výzvám a čím si z bylinek, koření a potravin pomáhat. Uvaříme si spoustu chutných receptů indické kuchyně pro každý den.

Také vnímáte, jak vás rozdílné teploty a kvality jednotlivých ročních období ovlivňují? Přijďte pochopit, co za tím je a jak tento vliv vyrovnávat. Abychom to vedro v létě lépe ustály, v zimě správně regenerovali a čelili chladu bez následků a na jaře nám neteklo z nosu.

Co se na kurzu naučíte?

  • Každá sezóna je výjímečná a specifická a vždy jí vládne jedna z dóš (váta, pitta či kapha), která na nás má silný vliv a my se naučíme chápat principy těchto energetických sil a jejich vyrovnávání.
  • Uvaříme si typické pokrmy pro jednotlivé konstituce a roční období.
  • Ochutnáme spoustu nápojů a kořenících přípravků, které nám budou hodně nápomocní.
  • Vedle stravy probereme i základní denní režim a aktivity, které nám také mohou velmi pomáhat.

Všechny recepty společně uvaříme a ochutnáme. Bude to velká hostina!

Pro koho je kurz vhodný

  • všechny zdravě i nezdravě se stravující, kteří si chtějí zpestřit jídelníček o nové lahodné pokrmy
  • vegetariány, vegany, bezlepkáře, kuchaře, výživové terapeuty
  • všechny, kteří chtějí porozumět hlubší práci s kořením
  • všechny, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku úžasné ájurvédy

Cena

Pro všechny, kdo se chtějí přihlásit na všechny 3 večerní kurzy Indické kuchyně I, II a III, které proběhnou na jaře 2020 v Praze nabízím slevu 900,- Kč, tedy 1500,- Kč/kurz. Na celou sérii těchto 3 kurzů za cenu 4500,- Kč se přihlašujte přes tento odkaz.

Těším se na Vás!

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ INDICKÁ KUCHYNĚ III.

Čas 17-21
Kategorie Workshop
Pořádá Kateřina Halamová
Místo

KC Kotlaska

Nad Kotlaskou 1

Praha

Cena 1800 Kč