Jak nám škodí GMO a hormonální disruptory

Máme se skutečně obávat geneticky modifikovaných organismů, nebo je to jen „informační válka“?

První geneticky modifikované plodiny byly v USA uvedeny před dvaceti lety na trh s tím, že díky úpravě genové struktury vzdorují škůdcům. Byly to odrůdy bavlníku, kukuřice a sóji. Farmáři ušetřili na postřicích i pohonných hmotách a přitom jim stoupaly výnosy. Jenomže v průběhu doby se v USA sklízí „plody“ plošného zavedení GMO.

 

Obyvatelé USA do jisté míry slouží jako testovací soubor poznávání, jak GMO působí na člověka. Hlavní důvod ke znepokojení vyvolává přítomnost herbicidu Roundup k postřikům, protože jeho složka glyfosát se hromadí v  rostlinách, které slouží jako složka stravy.

Bohužel však není jedinou chemickou látkou, která nás reálně ohrožuje na zdraví. Ačkoliv mnozí z nás možná chemii ve škole moc „nemuseli“, je na čase se seznámit s některými fakty a přestat dlít v blažené nevědomosti.

 

Pro koho je přednáška vhodná

Pro účast na přednášce není nutné mít předem jakékoliv znalosti v oblasti zdravého životního stylu. Přednáška je vhodná a důležitá pro každého z nás. Všichni jsme součástí celého ekologického systému a bylo by bláhové se domnívat, že to, co se děje jinde ve světě, se nás netýká. Možná ani nevíte, že použití GMO bylo již schváleno i v České republice.

 

Obsah přednášky

V rámci přednášky se dozvíte, jaká jsou zdravotní rizika užívání GMO založená na poznatcích amerických vědců.

Prof. Strunecká, která ve svých knížkách varuje před narůstající chemizací životního prostředí, se bude také věnovat látkám, které zasahují rušivě do hormonálních regulací a jsou nazývané hormonální disruptory. Ukážeme si jejich různé typy a zdravotní rizika působení těchto látek v různých obdobích lidského života.

 

Paní profesorka se těší na diskusi s vámi.

Její článek věnovaný prevenci civilizačních nemocí si můžete přečíst zde.

Čas 18:00 - 21:00
Kategorie Přednáška
Pořádá Akademie léčivé výživy
Místo

Akademický klub ALV

Údolní 212/1, Praha 4

Cena 350 Kč