Tradiční čínská dietetika pro 21. století

Dietetika je jedním z pilířů tradiční čínské medicíny. Je jedním z nejstarších a nejrozšířenějších dietetických systémů na světě, který staví na prevenci a vědomí, že jídlo je naším lékem.

Ačkoliv pochází z Číny a do Evropy se dostala až v druhé polovině dvacátého století, její působení v našich podmínkách bylo ověřeno mnoha praktiky.

 

MUDr. Michaela Šimková, která se tradiční čínské medicíně věnuje již přes dvacet let, nám však nabízí víc. Vnímá souvislosti mezi tradicí a dobou i místem, v nichž žijeme. Uvažuje v širším kontextu a uplatňuje jej i na vztah mezi tradiční čínskou a klasickou západní (alopatickou) medicínou.

Díky své dlouholeté praxi nás uvede nejen do základů tradiční čínské dietetiky, ale osvětlí nám souvislosti s dnešním způsobem života a tím nejlepším z ní pro 21. století.

 

Pro koho je seminář vhodný

Pro účast na semináři není nutné mít předem jakékoliv znalosti v oblasti zdravého životního stylu. Seminář je vhodný pro každého, kdo se na život a stravování rád dívá z různých úhlů pohledu a kdo by si rád ozřejmil souvislosti a společné rysy tradiční čínské dietetiky s dalšími stravovacími směry.

 

Obsah semináře

  • Seznámíme se se základními pilíři Tradiční čínské medicíny a naučíme se jim dobře porozumět.
  • Zjistíme, jaké je jejich praktické využití v současném světě, jak je můžeme uplatnit v dietetice a v souvislosti se zdravím.
  • Dozvíme se nejosvědčenější pravidla stravování s využitím spojení TČM a moderní vědy i praktické tipy na rozumné stravování v jednotlivých ročních obdobích.
  • Objevíme pohled na jednotlivé potraviny z hlediska energetické medicíny a využití v praxi (kvalita energií, povaha, chuť atp.), vč. pohledu na „moderní“ potraviny.
  • Seznámíme se s metodou určení konstituce člověka dle TČM a dietetickými pravidly na míru každého jednotlivce.
  • Dostane se nám upozornění na nejčastější chyby ve stravování a zjistíme možnosti jejich nápravy.

 

Na semináři nám paní doktorka poskytne dostatečný prostor pro otázky na jakékoli téma týkající se výživy a medicíny, např. stravování u různých onemocnění, otázka cholesterolu, kávy, alkoholu atp., a dostaneme odpovědi jak z hlediska tradiční čínské medicíny tak i nejnovějších vědeckých poznatků.

Budete odcházet z mnoha informacemi a praktickými tipy, které budete moci okamžitě využít ve svém životě.

 

Těšíme se na vás.

Rozhovor s Míšou o západní vs. východní medicíně, který vyšel v časopise Kondice, si můžete přečíst zde.

Čas sobota 10:00 - 17:30
Kategorie Seminář
Pořádá Akademie léčivé výživy
Místo

Sacre Coeur

Wellnessia – prostor Seminario

Holečkova 31, Praha 5

Cena 2400 Kč