Zdravý jídelníček

Víte, že jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé nezvládnou změnit způsob stravování, jsou přehnané nároky, které si na sebe kladou?  Že je dobré, vytvořit si „strategický plán“, odkud se změnami začít a jak je uplatňovat ve svém běžném každodenním životě?

V rámci tohoto hodně prakticky postaveného semináře dostanete přehled základních principů západní dietetiky, protože vůbec není od věci je znát a utvořit si celý obrázek. Povíte si o tom, jak funguje zažívací systém, o glykemickém indexu, lepku, cukru, bio potravinách, nakupování i etiketách, i zda má smysl počítat kalorie. Protože Moničinou vášní je praxe, tak k této klasické teorii dostanete rovnou i skvělou pomůcku na zorganizování vašeho talíře nejen pro sebe, ale i pro vaše blízké.

Na tomto semináři se nebudeme tolik nořit do schopnosti jídla nás léčit, ale budeme se učit poskládat nové i klasické potraviny do běžného dne s přihlédnutím k rytmu naší práce a rodiny.

 

Pro koho je seminář vhodný

Pro účast na semináři není nutné mít předem jakékoliv znalosti v oblasti zdravého životního stylu, ačkoliv základní znalosti principů přirozeného stravování nebo stravování dlouhověkých se vám budou hodit. Seminář je vhodný pro každého, kdo by rád změnil své stravování, ale neví, odkud začít, jak na to, či zda to vůbec vzhledem ke svému životnímu stylu zvládne.

 

Obsah semináře

  • Naučíme se zorientovat v základních otázkách západní dietetiky – ukážeme si výhody a nevýhody, kombinace v praxi s ostatními výživovými směry, dostanete též podklady a reference na samostudium.
  • Ujasníme si pojmy používané napříč všemi výživovými směry: bílkoviny, sacharidy, glykemický index, kalorická hodnota, etikety, bio potraviny.
  • Dostanete jednoduché vysvětlení základních principů propojující většinu výživových směrů a praktické tipy k jejich rychlému zařazení do praxe.
  • Získáte praktickou pomůcku na sestavení zdravého jídelníčku pro osobní použití i pro případnou práci s klienty.
  • Sdílení zkušeností téměř dvacetileté praxe z individuální práce s klienty.

 

Cílem semináře je přinést účastníkům praktické rady a tipy pro každodenní život a přirozené, zdravé stravování. Každý si odnese konkrétní návod na to, jak si sestavit svůj vlastní základní zdravý jídelníček.

Těšíme se na vás.

Čas 10-17.30
Kategorie Seminář
Pořádá Akademie léčivé výživy
Místo

Teal Club

Údolní 212/1, Praha 4

Cena 2400 Kč