Sabine Minh Sen

objevitelka čaje

„Čaj je průsečíkem mezi mým řemeslem aromaterapeutky, mými kořeny a mými touhami. Měla jsem potřebu využít své znalosti v oblasti, která je zdraví prospěšná a zároveň etická. Proto jsem se ponořila do vzpomínek na rodinné sešlosti. Má babička prováděla čajový rituál s naprostou oddaností, půvabem a ochranitelskou aurou, která obklopovala celou rodinu.

Moji prarodiče vytvořili takovou bublinku uvnitř každodennosti, naplněnou neúnavnou vlídností a vřelostí, přicházející zcela přirozeně a otevřenou pro všechny. Měla jsem velké štěstí, že jsem mohla být při tom, když mí prarodiče připravovali čaj.“

Sabine, aromaterapeutka a žena s diplomem z organické chemie a udržitelného rozvoje, vybírá čaje pocházející od nejnáročnějších dodavatelů, s nimiž se zúčastnila expedice po Číně, kde měla možnost se setkat s místními producenty. Je specialistkou na čaj Pu´erh pocházející z provincie Yunnan. Tento čaj lisovaný do formy koláčků zvyšuje svou kvalitu tím, jak stárne. Stačí jen pár lístků a získáme velké množství čaje. Čaj vyhlášený svými léčivými účinky nyní můžete okusit v rámci čajového rituálu také u nás.