Inga Bylinkina

superpotraviny a tonizující byliny

V akademickém roce 2018/19 přednáší téma  Superpotraviny a tonizující byliny v programu Principy výživových směrů.

 

Inga Bylinkina je absolventem Academy of Healing Nutrition v New Yorku, se kterou nadále spolupracuje, a je jednou z jejích ředitelek a lektorkou celostních wellness technik.

V roce 2001 ukončila magisterské studium lingvistiky a interkulturní komunikace na Fakultě lingvistiky Státní univerzity v Pjatigorsku v Rusku.

Přestěhovala se do Spojených států, kde si brzy začala všímat nepříjemných fyzických příznaků, které se staly katalyzátorem jejích snah po zlepšení vlastního zdravotního stavu a přivedly ji ke studiu taoismu, TCM, ájurvédy, celostních wellness technik, šamanismu, léčení energií, feng shui a duchovních praktik.

V roce 2007 úspěšně ukončila studium na Academy of Healing Nutrition, dále pokračovala ve studiu čínské medicíny, absolvovala dva certifikované kurzy čínské dietní terapie a čínských léčivých receptur s Jeffreym Yuenem  Chinese Dietary Therapy a Chinese Patent Formulas, kurz Nam Singha zaměřený na přípravu tonizujících elixírů Tonic Elixir Making a intenzívní seminář vaření s čínskými bylinami Cooking with Chinese Herbs, účastnila se postgraduálního programu Rona Teeguardena Tonic Herbal Elixir Master programme a získala kineziologický certifikát Touch For Health.

Práce s bylinami je jí blízká již od dětství, byliny patřily k nejčastěji používaným léčebným metodám v jejím okolí a vždy ji zároveň také velmi přitahovaly. Toto zaujetí ji neopouští ani dnes a jejich studiu se věnuje i nadále. Od roku 2005 studovala u mnoha bylinkářů a léčitelů používajících TCM, k nimž patří například Michael a Lesley Tierra, JP Khalsa, Miles Coleman a Drew de Vittorio.

Inga je nadšenou zastánkyní myšlenky, že jídlo může být lékem a neustále zkouší nové možnosti použití těch nejlepších a nejúčinnějších potravin a bylin, které kdy lidé k léčení používali. Hodně času tráví ve své kuchyni – laboratoři, kde vymýšlí vlastní léčivá jídla, tonizující elixíry, bylinné receptury a přírodní kosmetiku.

 

www.academyhealingnutrition.com