Kalman Horvát

můj talent - moje jedinečnost, finanční gramotnost netradičně

V akademickém roce 2018/19 vás v programu Podnikatelské know-how výživového poradce provede tématy Můj talent a Netradiční finanční gramotnost.

 

Svou podstatou jsem rebel.

Proti čemu rebeluji?

Proti neviditelné zdi mezi dobrem a hojností. Vyrůstal jsem v přesvědčení, že existují dva druhy lidí. První jsou ti bohatí a DRUZÍ jsou ti slušní. Své podnikání jsem začal s tisícikorunou. Mým vkladem byly dovednosti, dobré úmysly a hlavně podpora přátel. Bez nich bych ničeho nedosáhl.

Po určité době mě role business kouče přestávala naplňovat. Cítil jsem, že něco dělám špatně. Už jsem nechtěl, aby nějaká firma s mou pomocí rafinovaně vytahovala peníze z okolního světa. V tomto okamžiku zřejmě začal vznikat kurz Netradiční finanční gramotnosti. Do mého života začaly proudit moudré knihy o penězích. Objevoval jsem buddhistické podnikatele, začali mě vyhledávat klienti s dobrým srdcem. Poznal jsem lidi, kteří se díky laskavému podnikáni stali milionáři a miliardáři. Poznal jsem podnikatele, kteří se díky laskavosti a inteligentní disciplíně dostali z dluhů.

Spolupracoval jsem s majiteli firem, kteří svůj úspěch vybudovali, aniž by si zničili zdraví, zanedbávali rodinu nebo ztratili svou integritu. Dva zdánlivě vzdálené světy peněz a laskavosti se spojily v jeden smysluplný celek. Traduje se příběh, v němž se ptal obchodník Buddhy, zda může usilovat o bohatství a Buddha mu řekl:

„Bohatství není v rozporu s mým učením. Musíš však dodržet jedno pravidlo. Nesmíš bohatnout na úkor druhých lidí. Musíš bohatnout spolu s druhými lidmi. Druhým lidem se tedy musí vyplatit, že ty zbohatneš.“

Mám opravdu pestrý život. Ve firmách spolupracuji spíše s muži a o víkendech mám veřejné kurzy především pro ženy.

 

Více se o Kalmanovi můžete dozvědět na jeho stránkách www.kalman.cz.

Video s Kalmanem: Začínám podnikat a nemám nic