MUDr. Michaela Šimková

Základy tradiční čínské dietetiky, Muž a žena v průběhu života, Dietetika v souvislostech

V akademickém roce 2018/19 přednáší témata

a v akademickém roce 2019/20 Muž a žena v průběhu života v programu Výživa v širších souvislostech.

 

Narodila jsem se v Chomutově v roce kovového psa. Po řádném absolvování základních, středních a vysokých škol jsem se dopracovala k titulu MUDr. a  po promoci začala pracovat v klasickém medicínském nemocničním systému. Atestovala jsem v oboru psychiatrie a stala se tak lékařem lidských duší. V tomto duchu jsem i absolvovala čtyřletý výcvik v LIRTAPS Liberec specializovaný na rodinnou terapii se zaměřením na psychosomatiku.

Odbočkou v tomto směřování bylo studium tradiční čínské medicíny, souběžně se studiem na lékařské fakultě, u Sinobiologické společnosti v Praze, které velmi narušilo mé  čistě západněmedicínské myšlení a naučilo mě dívat se na lidi jinýma očima. Pak už jsem v klasickém medicínském systému setrvávat nechtěla a po mateřské dovolené nastoupila na kliniku Tradiční čínské medicíny na Hluboké nad Vltavou a některé dny v týdnu pracovala na klinice TČM v Praze v Opletalově ulici.

V roce 2008 jsem kliniky opustila a od té doby působím v soukromé ordinaci celostní medicíny v Českých Budějovicích. Hlavní náplní mé práce je dietetika s využitím kořenů a diagnostiky tradiční čínské medicíny, dále fytoterapie a akupunktura. Ve své praxi hojně využívám psychosomatický přístup a takto se snažím vést své klienty k převzetí zodpovědnosti v prevenci i v terapii.

Od roku 2007 vedu kursy pro veřejnost i učím jako externí lektor studenty TČM / do roku 2010 u TCM Bohemia, dále v Inspiritě Praha, ve Škole přírodní medicíny v Praze, v ŠPM Kamatre v Českých Budějovicích, v Kondici-pro v Českých Budějovicích apod.

Miluji svou práci, bylinky, lidi, svého psa a sama sebe. V létě i v zimě prchám do hor, mám ráda turistiku, lyžuji, plavu, hraji volejbal a běhám naboso. Také mne zajímá astrologie, uklidní mne příjemná inspirativní hudba a nadchne vše, co se dotýká mého srdce.

Absolvované kursy a školení:

1. škola TČM /Sinobiologie/Praha
Stáž v univerzitní nemocnici v Pekingu
Výcvik v rodinné terapii se zaměřením na psychosomatiku /4 roky, Liberec/
Kurz akupunktury pro lékaře /IPVZ Praha – 1 rok/
Kurz Psychiatrie v tradiční čínské medicíně /G.Maccioccia/
Kurzy stran užívání bylin – čínských i evropských, sběr bylin a poznatků o nich od r. 1985
Mnohé kurzy dietetiky dle TČM, i dle jiných směrů – ale hlavně vlastní praxe – cca 20 let výživového poradenství

 

Více se o Michaele můžete dozvědět na jejích stránkách www.akupunkturacb.cz.

Michalea o svém lektorování a spolutvorbě v Akademii: Reference