Studium

Akademie léčivé výživy nabízí od roku 2013 kurzy, workshopy a studijní programy zaměřené na prevenci nemocí a posílení zdraví zejména prostřednictvím stravy.

Víme, že k cíli nevede jen jedna správná cesta a že každý jsme unikátní. Proto nepropagujeme jeden správný způsob výživy či konkrétní výživový směr, ale vedeme naše studenty k nalezení jejich vlastní cesty a k převzetí zodpovědnosti za zdraví do vlastních rukou.


Formy studia

U nás si můžete vybrat z různých forem studia – od samostatných víkendových seminářů či večerních přednášek na různá témata, přes jednoleté víkendové studium věnované pochopení celostního přístupu ke stravování a jeho preventivního působení na naše zdraví Prevence zdraví výživou, až po intenzivní tříletý sebezkušenostní výcvik Celostní výživový průvodce.

Dlouhodobé studijní programy jsou nabité kvalitními informacemi z mnoha oblastí. Zahrnují vše, co považujeme za dobré. Východní i Západní, tradiční i současné, teoretické i praktické. Na jednom místě a v dostatečném čase, který vám umožní zavést změny do vašeho života, se můžete seznámit s časem prověřenými přístupy ke stravování a dalšími oblastmi se stravováním a naším zdravím úzce spojenými.


Pro koho je studium určeno

Ať jste začátečníci, nebo se o stravování už nějakou dobu zajímáte, pokud patříte mezi ty, kteří nemají rádi dogmata, průběžně hledáte nové informace a ověřujete jejich platnost, zajímáte se o sebepoznání a osobní rozvoj, nehledáte zkratky a instantní řešení nebo se jen chcete konečně zorientovat v nekonečné záplavě stravovacích doporučení a najít svou cestu, jste u nás na správném místě.

 

Dlouhodobé studijní programy vyžadují chuť investovat čas, pozornost i peníze sami sobě a odvahu procházet změnami ve vlastním životě. Setkávají se zde lidé, kteří jsou otevření různým pohledům a také připravení na sobě pracovat.

 

Otázky na své odpovědi u nás nacházejí:

 


Lektoři

Semináři a workshopy, stejně jako večerními přednáškami vás budou provázet zkušení čeští i zahraniční lektoři, kteří se svým oborům věnují léta s nadšením a láskou. Při jejich výběru jsme kladli důraz nejen na to, aby to byli lidé erudovaní, ale také přátelští, otevření, nedogmatičtí, respektující mnohost cest a sdílející filosofii a hodnoty školy.

 

 

Patří mezi ně například Roger Green, MUDr. Michaela Šimková, Ing. Michaela Sedláčková, Bc. Monika Divišová, prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc., Zuzana Terešová, Inga Bylinkina, Kalman Horvát, Bill Tara a mnoho dalších.


Výhody pro studenty

Jako student ALV se stáváte automaticky členem Akademického klubu ALV. Členství v klubu pro vás neznamená žádné další závazky, naopak přináší různé další výhody, mezi které patří:


  • Audiozáznamzáznam z teoretických víkendů

  • Diskusní fórumon-line uzavřené fórum studentů

  • Akademická pártypozvání na akademickou párty pro 2 osoby


Kde studium probíhá

Studium probíhá v Praze v krásném a plně vybaveném přednáškovém sále Teal clubu v Braníku a v útulné, kvalitně zásobené cvičné kuchyni na Vinohradech.


Co by vás ještě mohlo zajímat