Studium

Naší misí je přispívat k ozdravování naší společnosti. Každý se může přidat svou troškou. My na to jdeme přes jídlo. Kromě toho, že se o něm rozhodujeme každý den, víme, že působí jak na tělo, tak na ducha. Jeho změnou lze dosáhnout velkých změn v osobním životě. Máte-li chuť pustit se s námi do toho, jste srdečně vítáni.

Víme, že k cíli nevede jen jedna správná cesta a že každý jsme unikátní. Proto nepropagujeme jeden správný způsob výživy či konkrétní výživový směr, ale vedeme naše studenty k porozumění hlavním principům a souvislostem, nalezení jejich vlastní cesty a k převzetí zodpovědnosti za zdraví do vlastních rukou.

U nás si můžete vybrat z různých forem studia. Nabízíme 4 dlouhodobé studijní programy. Dva roční a dva semestrální. Můžete se přihlásit do kteréhokoliv, který vás zaujme. Můžete je studovat jednotlivě, postupně, nebo i více programů najednou. Záleží jen na vás. Lidem, kteří se chtějí stát poradci v tomto oboru, doporučujeme projít všemi čtyřmi programy, které dohromady tvoří kvalitní základ pro praxi celostního výživového poradce.

 

Nový studijní běh začíná v únoru 2020 v Praze

Intenzita je jeden víkend v měsíci

Cenu je možné rozložit do splátek (ceny za celý program a přihlášky ke studiu jsou uvedeny u jednotlivých programů)

 

Rozklikněte si rovnou program, který vás zajímá, nebo čtěte dále o studiu…

 


Proč studovat s námi?

 


Pro koho je studium určeno

Ať jste začátečníci, nebo se o stravování už nějakou dobu zajímáte, pokud patříte mezi ty, kteří nemají rádi dogmata, průběžně hledáte nové informace a ověřujete jejich platnost, zajímáte se o sebepoznání a osobní rozvoj, nehledáte zkratky a instantní řešení nebo se jen chcete konečně zorientovat v nekonečné záplavě stravovacích doporučení a najít svou cestu, jste u nás na správném místě.

 

Dlouhodobé studijní programy vyžadují chuť investovat čas, pozornost i peníze sami sobě a odvahu procházet změnami ve vlastním životě. Setkávají se zde lidé, kteří jsou otevření různým pohledům a také připravení na sobě pracovat.

 

Otázky na své odpovědi u nás nacházejí:

 


Lektoři

Semináři a workshopy, stejně jako večerními přednáškami vás budou provázet zkušení čeští i zahraniční lektoři, kteří se svým oborům věnují léta s nadšením a láskou. Při jejich výběru jsme kladli důraz nejen na to, aby to byli lidé erudovaní, ale také přátelští, otevření, nedogmatičtí, respektující mnohost cest a sdílející filosofii a hodnoty školy.

 

 

Patří mezi ně například Roger Green, MUDr. Michaela Šimková, MUDr. Jan Vojáček, Ing. Michaela Sedláčková, Bc. Monika Divišová, prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc., Zuzana Terešová, Inga Bylinkina, Kalman Horvát, Bill Tara a mnoho dalších.


Výhody pro studenty

Jako student ALV se stáváte automaticky členem Akademického klubu ALV. Členství v klubu pro vás neznamená žádné další závazky, naopak přináší různé další výhody, mezi které patří:


  • Audiozáznamzáznam z teoretických víkendů

  • Diskusní fórumon-line uzavřené fórum studentů

  • Akademická pártypozvání na akademickou párty pro 2 osoby


Kde studium probíhá

Studium probíhá v Praze v krásném a plně vybaveném přednáškovém sále s kvalitně vybavenou kuchyní Seminario v objektu Sacre Coeur v Praze 5.


Jak to u nás chodí

Když se rozhodnete, že by vás to s námi bavilo a stálo to za to – a o tom my nepochybujeme – přihlaste se. Přihlášky jsou vždy u jednotlivých studijních programů.

Následně vám příjde do mailu zálohová faktura, kterou je třeba uhradit co nejdříve. Teprve pak je vaše místo v programu nebo na akci rezervováno.

Včas před začátkem studia nebo akce vám přijde e-mail s detaily. Jediné, co si musíte vzít s sebou, je něco na poznámky. Ostatní, včetně kávy, čaje a vody, u nás dostanete. U víkendových seminářů nabízíme také možnost objednat si gurmánské veganské obědy, které vaří náš skvělý lektor Honza Tomeček či další lektoři.

U většiny seminářů obdržíte tištěná skripta v podobě, kterou lektor považuje za vhodnou. Některé semináře lektoři záměrně vedou bez skript. Po ukončení semináře zpracováváme audio záznam, který následně posíláme našim studentům registrovaným v programu. Po každém semináři chceme po studentech zpětné vazby, abychom věděli, jak se vám to líbilo, jak se cítíte a jaký má pro vás konkrétní seminář přínos.

Na konci studijního programu od nás obdrží každý student, který navštívil minimálně 80 % programu certifikát o absolvování daného programu.

Naše programy nejsou akreditovány u MŠMT. V případě, že se chcete následně pustit do podnikání v tomto oboru, certifikované studium nepotřebujete. Jen jistotu, že víte, co děláte, a vědomí, že se budete muset pořád vzdělávat…

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z nabízených možností, můžete se spolehnout, že díky našim skvělým lektorům získáte kvalitní informace z mnoha oblastí. Zahrnují vše, co považujeme za dobré. Východní i západní, tradiční i současné, teoretické i praktické. Na jednom místě a v dostatečném čase, který vám umožní zavést změny do vašeho života, se tak můžete seznámit s časem prověřenými přístupy ke stravování a dalšími oblastmi se stravováním a naším zdravím úzce spojenými.

Pokud vám ale vyhovuje navštěvovat pouze samostatné semináře či workshopy na různá témata, která vás zajímají, pak se mrkněte do našeho Kalendáře akcí a vyberte si.

Naším přáním je, abyste Akademii opouštěli s jasným vědomím a odhodláním i základní jistotou v tom, co a proč chcete ve svém životě změnit.


Co by vás ještě mohlo zajímat